فواد شمس هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برد
21.12.09

خبرگزاری هرانا – حقوق زندانیان: فواد شمس فعال دانش‌جویی مستقل دانشگاه تهران که در تاریخ 11 آذرماه بازداشت شده بود، هم‌چنان در زندان به سر می‌برد.
به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پدر فواد شمس با اشاره به تداوم بازداشت فرزندش در زندان گفت: از روز گذشته اخباری مبنی بر آزادی فواد در سایت‌ها و دانشگاه منتشر شده است که این اخبار را تکذیب می‌کنیم. فواد هم‌چنان در بازداشت و در بند 209 زندان اوین به حالت بلاتکلیف نگه‌داری می‌شود.
وی هم‌چنین ادامه داد، برخی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها اخباری در رابطه با فواد منتشر می‌کنند که این اخبار به هیچ وجه مستند نیست و تنها خبرهایی که از جانب خانواده‌ی شمس مورد تایید باشد، در سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران درج می‌شود.
وی همچنین در رابطه با وضعیت نگه‌داری فرزندش تاکید کرد: فواد هم چنان در بند 209 زندان اوین به حالت بازداشت موقت نگه‌داری می‌شود و با وجود پی‌گیری‌های مستمر خانواده نیز، تا امروز پاسخی نگرفته‌ایم.
وی افزود: فواد تا کنون دو بار با موبایل من تماس داشته و با وجودی که در آخرین تماس بازجو قول مساعد داده بود که وی بتواند با خانه تماس بگیرد و با مادر خود صحبت کند، این امر تا کنون محقق نشده است.


منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME