سلمان سیما با وجود اتمام قرار بازداشت هم‌چنان در زندان است
21.12.09

خبرگزاری هرانا - حقوق زندانیان: سلمان سیما، دانش‌جوی رشته‌ي اقتصاد انر‍ژي دانش‌گاه آزاد تهران مركز، طي دوران بازداشت مورد ضرب و شتم شديد بازجويان قرار گرفته است و با وجود گذشت بيش از 15 روز از آخرين بازجويي در حالي كه از امكان ملاقات با پزشك بهداري زندان اوين نيز محروم است در انفرادي به سر مي‌برد.
به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران، طبق گفته‌ی خانواده‌ی وي قاضي بيگي بازپرس شعبه‌ی 3 امنيت دادگاه انقلاب بيان داشته است كه تاخير در آزادي سلمان سيما به دليل عدم ارجاع گردش كار از سوي بازجويان وي است. دلیل دیگری که او برای تاخیر در آزادی سلمان سیما آورده این است که به گفته‌ی وی بازجويان به دلايل جديدي در پرونده‌ي وي دست يافته اند.
قاضي بيگي در حالي كه با اعتراض خانواده‌ي سلمان نسبت به غير قانوني بودن نگه‌داري وي در زندان اوين در شرایطی که مدت قرار بازداشت به اتمام رسيده است روبه‌رو شد، آن‌ها را نسبت به طولانی‌تر شدن بازداشت وی در صورتي كه به اطلاع رساني و مصاحبه با رسانه‌ها ادامه دهند تهديد کرد.
اين در حالي است كه طبق قانون آيين دادرسي، قضات بايد در پايان دوره‌ي 30 روزه‌ي بازداشت موقت در صورت نياز به تحقيقات بيشتر نسبت به تمديد و اطلاع رساني نسبت به تمديد قرار بازداشت به متهم و خانواده‌ي وي اقدام كنند.
منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME