نامه حامد روحی نژاد به ریس قوه قضائیه و دادستان تهران
22.11.09

خبرگزاری هرانا - حقوق زندانیان : زندانی سیاسی حامد روحی نژاد در پی ارسال نامه ای از زندان به رئیس قوه قضائیه و دادستان تهران ضمن اعتراض به حکم صادره توسط دادگاه انقلاب خواهان تجدید نظر در رابطه با این حکم غیر عادلانه شد ، نامبرده همچنین در شش بند مشکلات جسمی و بیماری هایی که از آن رنج می برد را نیز به صورت خلاصه اشاره نموده است ، لازم به ذکر است که وی صبح امروز به بند 350 زندان اوین منتقل شد.

متن نامه حامد روحی نژاد به ریاست قوه قضائیه و دادستانی تهران بدین شرح است:

تقاضای رسیدگی حکم صادره و صدور دستورات مقتضی جهت رسیدگی وضعیت بیماری ام اس

احتراما به استحضار آن مقام عالی می رساند که اینجانب حامد روحی نژاد فرزند محمد رضا به شماره پرونده 88/85/515 که در شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شده‌ام اتهام وارده به خود را رد نموده و آن را کذب محض دانسته و هرگونه ارتباط و عضویت با گروهی به نام انجمن پادشاهی را اتهام غیرواقعی و منتسب می‌دانم و اساسا تا قبل از این حتا نام این انجمن را نشنیده بودم چه رسد به عضویت در آن. ضمن اعتراض به حکم صادره با توجه به بیماری و وضعیت جسمانی تقاضای تجدید نظر در حکم صادره و رسیدگی به وضعیت بیماری‌ام را دارم.
لازم به توضیح است که وضعیت بیماری‌ام از زمان بازداشت به شدت پیشرفت نموده و عوارض ذیل را به وجود آورده است.

1- تار شدن چشمان بدون این‌که چشم راستم به هیچ عنوان قابلیت تشخیص اشیائ و افراد پیرامونم را داشته باشد که بدون مساعدت در چشم چپم که آن نیز به شدت تار شده است توانایی دیدن را ندارم هر چند تصاویری
را که می بینم نیز با چندین بار تمرکز و توجه می‌توانم ببینم، با پرش تصاویری که در حال مشاهده آن هستم توانایی دیدن را از من سلب کرده است.

2- دست و پای راستم کم حس شده و این موضوع رو به پیشرفت است.

3- سیستم ایمنی و اعصاب بدنم دچار اختلال شده و با کوچکترین سرما، لرزش شدیدی می گیرم و در دمای معمولی، دمای بدنم معمولا بسیار بالا است.

4- هنگام راه رفتن تعادل ندارم و نیز سرگیجه ، سر درد و چشم درد شدیدی دارم.

5- با توجه به شرایط زندان کوچکترین استرس، تشویش روان و خستگی که حاصل شود به طور موقت تقریبا تمام قدرت بینائی‌ام را از دست می‌دهم.

6- همچنین به دلیل ابتلا به کم خونی دائما کرخت، سست و بی حال هستم و به خصوص صبح‌ها هنگام برخواستن از خواب، تکان دادن بدنم به سختی صورت می‌گیرد.

لذا در خواست رسیدگی به وضعیت خواص بنده را در اسرع وقت تقاضا دارم. لازم به ذکر است قریب به 7 سال است که به بیماری ام اس مبتلا هستم.

رونوشت به :

1- آقای لاریجانی ، رئیس قوه قضائیه

2- جعفری دولت آبادی ، دادستان تهران

از آنجایی که اکثرا نامه‌های زندانیان به دست مسئولین مربوطه نمی‌رسد تصمیم بر انتشار آن به صورت سرگشاده را گرفتم

حامد روحی نژاد

29 آبان ماه 1388

زندان اوین

منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME