انتقال تعدادی از زندانیان به بند 350 اوین
22.11.09

خبرگزاری هرانا - حقوق زندانیان :به گزارش واحد زندانیان مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران، تعدادی از زندانیان بند های عمومی زندان اوین صبح امروز به بند 350 زندان اوین منتقل شده‌اند، در این میان هادی امینی، سعید متین پور، حامد روحی‌نژاد، شهرام چینیان، مجید علیی و اسفندیاری به چشم می‌خورند.
این در حالی است که وضعیت بند 350 زندان اوین نامناسب توصیف شده و زندانیان سیاسی این بند تصمیم به روزه‌ی سیاسی در اعتراض به وضعیت نامناسب بند 350 اوین گرفته بودند.

پس از اعمال فشارها و محدودیت‌های شدید بر زندانیان سیاسی جهت قطع ارتباط آنان با خارج از زندان و هم‌چنین شرایط نامناسب رفاهی و بهداشتی حاکم بر بند 350، این زندانیان با نگارش نامه‌هایی به مسئولان زندان اعتراض کردند. با این وجود‌، مسئولان زندان اوین نه تنها به اعتراض زندانیان سیاسی توجه نکردند، بلکه در یک اقدام تنبیهی، مدت زمان تماس تلفنی آنان را به دو دقیقه در روز کاهش دادند.

خانواده‌های شماری از زندانیان سیاسی حاضر در بند 350 در روزهای گذشته با نگارش نامه‌ای خطاب به دادستان، نسبت به شرایط نگه‌داری بستگانشان اعتراض کردند.

بعد از بروز ناآرامی های پس از اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران که با اعلام پیروزی غیرمنتظره محمود احمدی نژاد که بسیاری آن را تقلب خواندند، آغاز شد، تعداد زیادی از شهروندان معترض ایرانی طی اعتراضات گوناگون بازداشت شدند.

حامد روحی‌نژاد متولد 1364 است که تقريبا پس از حدود 4 ماه از زمان بازداشت، در دومین دادگاه مربوط به درگيري‌هاي اخير، توسط قاضي صلواتي به اتهامات مختلفي از جمله تلاش براي بمب‌گذاري مسجد نبوت و حسينيه ارشاد در روز انتخابات و انقلاب مخملي با استفاده از مسائل پس از انتخابات متهم می‌شود و هم اکنون زیر حکم اعدام است. مجید علیی، 21 ساله ، ساکن اسلامشهر نیز متهم به محاربه است و اکنون به بند 350 منتقل شده است.

سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی است که برای گذران دوران هشت ساله‌ی محکومیت خود در زندان اوین به سر می‌برد و به بند 350 منتقل شده است.

شهرام چينيان اهل مياندواب ، زنداني بهايي است كه در دي ماه سال گذشته توسط پليس شهر ري پس از شكايت شخصي چند فرد بازداشت شد و هم اکنون به بند 350 منتقل شده است.

اسفندیاری نیز به جرم ارتباط با مجاهدین در زندان اوین به سر می‌برد که او نیز به بند 350 اوین منتقل شده است.

منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME