دادستان تهران: تعقيب سران جنبش سبز تابع امنيت نظام است
چهارشنبه 24 شهریور 1389

دادستان تهران با تاكيد براينكه تعقيب سران فتنه تابع امنيت نظام است، اما آنها قطعا در محكمه عدل محاكمه خواهند شد، گفت: با سران فتنه مصالحه نكرده و برخورد جدي با ايشان مي‌كنيم.

وي همچنين در رابطه با خبري مبني بر اينكه يكي از قضات دستگاه قضايي كشور گفته است پرونده‌اي براي رسيدگي به جرايم سران فتنه مطرح شده‌است، اظهارداشت: ما قبلا گفته‌ايم كه در اين رابطه اقدام خواهيم كرد.

به گزارش جرس، دادستان كل كشور نيز پيش از اين گفته بود با طوماري كه مردم نوشته بودند و براي نمايندگان خود ارسال كرده بودند، اين امر قطعا صورت خواهد گرفت.

اما در مصاحبه‌هاي گذشته نيز اعلام كرديم كه تعقيب سران فتنه تابع امنيت نظام است. البته اين امر به معناي آن نيست كه آنها در محكمه عدل محاكمه نخواهند شد و بايد منتظر آن باشند.

جعفري دولت آبادي خاطرنشان كرد: ما فكر مي‌كرديم كه اين افراد متنبه شوند. اما ‌بعضي‌ها متنبه نشدند و هنوز نيز نمي‌خواهند بپذيرند كه مردم جواب رد به آنها داده‌اند. رسيدگي به پرونده سران فتنه يك موضوع عمومي است و مطمئنم در اين زمينه مصالحه نخواهد شد و برخورد جدي صورت خواهد گرفت.

از عید فطر به این سو همچنان نیروهای امنیتی لباس شخصی با حضوردر مقابل منزل میرحسین موسوی و مهدی کروبی از ورود میهمانان و مراجعان به منزل آنان جلوگیری می کنند.

بنابر گزارش رسیده به جرس، امروز برخی از اعضای جوان حزب اعتماد ملی که قصد دیدار با دبیرکل این حزب را داشتند با ممانعت و برخورد نیروهای امنیتی روبرو شدند .همچنین در روزهای گذشته نیز این نیروها با فعالین سیاسی و اجتماعی که برای دیدار کروبی مراجعه می نمودند برخورد کردند که در برخی موارد این برخوردها به درگیری و مشاجرات لفظی نیز منتهی شده است.

این گزارش می افزاید: هنگامی که معین فر از نیروهای ملی به همراه برخی از همراهانشان قصد دیدار با کروبی را داشتند نیروهای امنیتی به طرز زننده ای با وی برخورد کردند که موجب اعتراض شدید و برخورد وزیر نفت اسبق ایران شده است. این در حالی است که نیروهای امنیتی حاضر در محل نیز بدون نشان دادن کارت شناسایی مهندس معین فر را تهدید به بازداشت و انتقال به اوین نموده اند و در نهایت نیز سرتیم عملیاتی محاصره با نشان دادن حکمی مبهم از دادستانی مدعی صدور دستور قضایی برای ممانعت از دیدار مراجعین با کروبی و موسوی شده است.

در همین حال خبرهای رسیده از تهران حاکی است، حدود چند هفته است که ماموران امنیتی از حضور مردم و شخصیتها در دفتر میرحسین موسوی جلوگیری می کنند و مراجعین را بازداشت و پس از ساعتها بازجویی رها می کنند و یا آنها را به بازداشتگاه برده و تعهد کتبی برای عدم مراجعه مجدد می گیرند.

این محدودیتها تا آنجا بود که از دیدار محمدرضا خاتمی که برای عید فطر به خانه موسوی رفته بود نیز جلوگیری شد. روند محاصره رهبران جنبش سبز پس از حمله نیروهای لباس شخصی به خانه مهدی کروبی، ابعاد گسترده تری بخود می گیرد.

خبرگزاری هرانا

HOME