افزایش فشار بر خانواده فرزاد کمانگر/ تدوام بی خبری از سرنوشت آزاد کمانگر
سه شنبه 23 شهریور 1389

در تداوم فشار بر خانواده کمانگر، پس از گذشت بیش از 10 روز از بازداشت آزاد کمانگر، (خواهرزاده فرزاد کمانگر، معلم و فعال حقوق بشر اعدام شده در ۱۹ اردیبهشت ماه) پیگیری خانواده وی تا کنون بی ثمر بوده و از سرنوشت این دانشجو کماکان اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، آزاد کمانگر پس از تجمع دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی یزدان پناه سنندج که در اعتراض به اجرای حکم اعدام فرزاد کمانگر و چهار فعال سیاسی دیگر و با بازداشت شش دانشجو همراه بود، علیرغم عدم حضور در تجمع، تحت پیگرد نیروهای امنیتی قرار گرفت.

نیروهای امنیتی استان کردستان طی تماس با منزل پدری آقای کمانگر در تاریخ دوازده شهریورماه، نامبرده را به کمیته انضباطی دانشگاه احضار کردند، آقای کمانگر در پی عزیمت به دانشگاه و پیش از حضور در جلسه کمیته انضباطی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

در طی مدت ۱۲ روز گذشته که نامبرده در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می برد، فارغ از پیگیریهای روزمره خانواده و خلیل بهرامیان بعنوان وکیل، که با طی مسافت همراه است هیچگونه اطلاعی از سرنوشت ایشان حاصل نشده است. این در حالی است که حق تماس با خانواده یا وکیل یکی از حقوق اولیه هر متهمی محسوب میشود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، خانواه کمانگر در طی چهار ماه گذشته به صورت مستمر تحت فشار دستگاه امنیتی به سر برده اند، نیروهای امنیتی در آخرین اقدام برای ممانعت از برپایی مراسم عید اول (مراسمی سنتی با عنوان اولین عید پس از جان باختن) تلاش نموده بودند. اما روز گذشته مناطق کردنشین شاهد حضور گسترده مردمی در منازل جانباختگان ۱۹ اردیبهشت ماه بود.

همچنین لازم به توضیح است عمده خواست خانواده های جان باختگان ۱۹ اردیبهشت ماه کماکان تحویل گرفتن اجساد فرزندان خود (فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان) است.

خبرگزاری هرانا

HOME