اعتراضات گسترده در بند 350 زندان اوین

بر اساس اخبار دریافتی، ساعت 6صبح امروز آقای عباسی مسئول حفاظت اطلاعات زندان اوین به همراه تعدادی از سربازان وظیفه با ورود ناگهانی به بند 350 زندان اوین اقدام به یورش به اتاق زندانیان سیاسی نموده و اسناد، نوشته ها و مدارک بسیاری از آنان را ضبط کردند.
در این یورش فردی به نام " سید محمد موسوی" مسئول فروشگاه، از سوی سربازان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مصطفی جوکار نیز از سوی حفاظت زندان به دلیل دست نوشته هایش مورد بازجویی و توهین قرار گرفت.
در پی این واقعه مسئولین زندان حکم انتقال " مصطفی جوکار" و "سید محمد موسوی " را به زندان رجایی شهر صادر کردند که با مقاومت سایر زندانیان سیاسی ، تاکنون از انتقال این دو تن جلوگیری شده است .
زندانیان سیاسی در زندان اوین با نوشتن نامه ای به مسئولین زندان نسبت به دور جدید سرکوب و فشار اعتراض کرده اند.
"بهروز جاوید تهرانی" عضو جبهه دموکراتیک ایران که 50روز پیش در منزلش در تهران بازداشت شده بود، هفته ی گذشته طی تماسی یک دقیقه ای از زندان اعلام کرد که در سلول انفرادی به سر میبرد.
گفتنی است مامورین وزارت اطلاعات در خرداد ماه با یورش به منزل وی، ایشان را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده بودند. هم اکنون از وضعیت " کیانوش سنجری" عضو جبهه متحد دانشجویی که در اقدامی مشابه هفته ی پیش در منزلش بازداشت شده بود ، اطلاعی در دست نیست.
کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی
komitedefa@yahoo.com

 

منبع: سايت ديدگاه

بازگشت