تایید بازداشت سردار زارعی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران

سه شنبه ۲۷م فروردین ۱۳۸۷

خبرنامه امیرکبیر: علیرضا جمشیدی، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست خبری امروز خود، بازداشت سردار زارعی را تایید کرد. وی گفت: زارعی هم اکنون در بازداشت بوده و پرونده مراحل قانونی خود را طی می‌کند. وی از ماجرا و خبرهایی که در خصوص علی شیرازی دبیر ستاد انتخابات استان قزوین منتشر شده اظهار بی‌اطلاعی کرد 

لازم به یادآوری است، سردار زارعی، فرمانده نیروی انتظامی استان تهران، بود که در یک خانه فساد دستگیر شد. سردار زارعی مسئول مستقیم اجرای طرح مقابله با اراذل و اوباش در تهران بود که نیروی انتظامی با برخوردهای خشن و زننده، افراد را بازداشت می کرد. وی همچنین یکی از مسئولین اصلی اجرای طرح امنیت اجتماعی بود.

 پیش از این سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی، این خبر را تکذیب کرده بود و گفته بود: هیچ یک از فرماندهان ارشد ناجا بازداشت یا دستگیر نشده اند. همچین سرهنگ احمدی، سخنگوی ناجا نیز این خبر را شایعه خوانده بود و گفته بود: سردار استعفا کرده است و مراسم تودیع و معارفه وی برگزار می شود.

رادیو فردا: بازداشت فرمانده برکنار شده پلیس تهران تایید شد

سخنگوی قوه قضاییه روز سه شنبه به طور رسمی بازداشت سرتیپ پاسدار رضا زارعی، فرمانده برکنار شده نیروی انتظامی استان تهران را تایید کرد.

علیرضا جمشیدی در یک کنفرانس خبری در باره پرونده فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران گفت: وی هم اکنون در بازداشت بوده و پرونده مراحل قانونی خود را طی می کند.

 

این تائید در حالی صورت می گیرد که پیش از این و در آخرین روز کاری سال ۸۶، محسن قاضی بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا، بدون ذکر نام، اتهام فرمانده برکنار شده نیروی انتظامی استان تهران راخیانت در امانت، سوء استفاده از موقعیت شغلی و امکانات دولتی و جرایم مالی عنوان کرده بود. 

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، سخنگوی قوه قضائیه در ادامه گفت وگوی خبری خود و در پاسخ به سؤالی در باره پرونده آقای زارعی گفته است: در این مورد پیش از این اطلاع رسانی کرده ام و در مرحله دادسرا مجاز نیستم اطلاعات گسترده ای را در اختیار رسانه ها قرار دهم. وی هم اکنون در بازداشت بوده و پرونده مراحل قانونی خود را طی می کند. 

اخبار منتشره حاکی از آن است که فساد اخلاقی یکی از اتهامات جدی فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران است ولی مقامات قضایی جمهوری اسلامی این ادعا را رد کرده اند. 

انتشار اخبار مربوط به تخلفات در نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی در ایران به ندرت صورت می گیرد.

علی اکبر منتظری، دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح تهران که مسئولیت رسیدگی به تخلفات ماموران نیروهای مسلح را بر عهده دارد، اخیرا اعلام کرد که در شش ماهه اول سال ۱۳۸۶ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، موجودی پرونده های دادسرای نظامی تهران ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

در فروردین ماه سال جاری نیز، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از اعدام دو فرمانده محلی پلیس در استان خراسان خبر داد و اظهار داشت که نیروی انتظامی نیز به میکروب آلوده است و گاهی باید مورد میکروب زدایی قرار گیرد.

بی بی سی: تائید بازداشت رئیس سابق پلیس استان تهران

قوه قضائیه جمهوری اسلامی، بازداشت فرمانده پیشین نیروی انتظامی استان تهران را تائید کرده است. 

علیرضا جمشیدی، سخنگوی قوه قضائیه، امروز سه شنبه بیست و هفت فروردین در نشستی خبری با خبرنگاران، با تائید خبر بازداشت سردار رضا زارعی، فرمانده سابق نیروی انتظامی استان تهران، گفته است که پرونده او مراحل قانونی را طی می کند.

پیش از این برخی سایت های خبری غیر رسمی، خبر بازداشت آقای زارعی را منتشر کرده بودند اما هیچ مرجع رسمی آن را تائید نکرده بود. 

سخنگوی قوه قضائیه دلیل بازداشت آقای زارعی را بیان نکرده اما به گفته نعمت احمدی، وکیل دادگستری، پرونده آقای زارعی در دادگاهی در جریان است که به پرونده های منکراتی رسیدگی می کند. 

سردار رضا زارعی، اسفند ماه سال پیش از سمت خود کنار رفت و علیرضا اکبرشاهی جانشین او شد.

HOME