احکام جدید برای دانشجویان دانشگاه زنجان
11.12.09

خبرگزاری هرانا - حقوق دانشجویان: به گزارش واحد دانشجویی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم دانشجویان دانشگاه زنجان در مورد اتهامات در حوزه صلاحیت دادگاه های عمومی صادر شد دادگاه دو نفر از متهمین، سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی را به تحمل یک سال و نیم حبس، بهرام واحدی را به تحمل یک سال حبس همراه با یک و نیم میلیون ریال جزای نقدی، آرش رایجی و محمد حسن جنیدی را یک سال حبس، حسین صارمی در مورد معاونت در اتهامات به پرداخت یک میلیون پانصد هزار ریال جزای نقدی و پیام شکیبا را نیز تبرئه کرد.

اتهامات سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی، فیلم برداری و انتشار آن، بهرام واحدی انتشار و معاونت در فیلم برداری، حسن جنیدی و آرش راییجی نیز به اتهام انتشار فیلم محکوم شدند.

دکتر حسن مددی،شاکی پرونده به وکلای سورنا هاشمی و علیرضا فیروزی قول داده است که رضایت خود را اعلام کند و از آن جایی که جرم قابل گذشت است پرونده در مرحله تجدید نظر با گذشت شاکی خصوصی مختومه شود.

لازم به ذکر است که پیش از این در دادگاه انقلاب علیرضا فیروزی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، اقدام برای برگزاری تجمع غیر قانونی و اقدام علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به یک سال و چهار ماه زندان، سورنا هاشمی، بهرام واحدی، حسن جنیدی، آرش رایجی و پیام شکیبا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و اقدام برای برگزاری تجمع غیرقانونی به تحمیل یک سال حبس محکوم شده بودند.
منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME