هجوم ماموران امنیتی به یك گردهمایی مسیحیان درآستانه كریسمس
21.12.09

خبرگزاری هرانا - حقوق اقلییت های مذهبی: در آستانه سال نو مسیحی و عید جشن كریسمس ماموران امنیتی و لباس شخصی با هجوم به یك گردهمایی مسیحیان فارسی زبان دو نفر از رهبران و مسئولین كلیسایی را بازداشت نمودند

به گزارش كمیته مسیحیان در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ماموران امنیتی و لباس شخصی در روز پنجشنبه مورخ ۲۶ آذرماه ۱۳۸۸ ( برابر با ۱۷ دسامبر ۲۰۰۹ ) با هجوم به یك گردهمایی مسیحی دوتن از رهبران و مسئولین كلیسای خانگی را بازداشت و آنان را به مكانی نامعلوم انتقال دادند.

بنا بر این گزارش ۱۵ تن از افراد نیروهای امنیتی و لباس شخصی در یك اقدام هماهنگ با هجوم به یك گردهمایی مسیحیان فارسی زبان در شهرستان كرج مانع از ادامه برگزاری این مراسم شدند.

این گردهمایی پرستشی با حضور ۷۰ تن از نوكیشان مسیحی در یك سالن ، در آستانه كریسمس سالروز میلاد عیسی مسیح و فرا رسیدن سال نو میلادی در حال برگزاری بود كه با هجوم ماموران دولتی روبرو شد . ماموران امنیتی ضمن ممانعت از ادامه مراسم دو تن از رهبران و مسئولین كلیسایی بنامهای " كامبیز سقایی" و "علی كشوردوست" را بازداشت و با خود بردند.
همچنین در ادامه ماموران ضمن تصویر برداری ویدیویی از چهره تك تك حاضرین در این گردهمایی از همه آنان تعهد گرفتندو از آنان خواستند تا در زمان و روز بازجویی در دسترس بوده و زمان احضار از سوی مراجع قضایی سریعا خود را به اداره و یا مراكز مربوطه معرفی نمایند.

این گزارش می افزاید، ماموران پس از آن ضمن جمع آوری كلیه كتابهای مقدس و كتب سرودهای پرستشی مسیحی، یكدستگاه لب تاپ به همراه متعلقات آن را ضبط كرده و با خود بردند.

به گزارش كمیته مسیحیان ، "كامبیز سقایی و علی كشور دوست" باز داشت شدگان این رویداد از زمان بازداشت تاكنون هیچگونه تماس تلفنی و یا ملاقاتی با خانواده های خود نداشته اند . خانواده های این بازداشت شدگان در پی بی خبری و بی اطلاعی از وضعیت آنان پس از پیگیری و مراجعات مكرر به سازمانهای مربوطه به ایشان اطلاع دادند كه نامبردگان در "بازداشتگاه دادگاه انقلاب" ! بسر می برند و مسئولین در این ارتباط از هرگونه توضیحات بیشتری خوداری نمودند.
بدیهی است با توجه به ایام محرم و مناسبت های اسلامی كلیه امور در خصوص رسیدگی وضعیت پرونده این بازداشت شدگان به بعد از این ایام موكول خواهد شد و این امر نشان از تداوم بازداشت این افراد دارد.
این حركت ماموران انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی نشان میدهد كه مسیحیان فارسی زبان حتی از برگزاری مراسم كریسمس و آغاز سال نو مسیحی نیز محروم هستند. حكومت مذهبی جمهوری اسلامی در راستای تداوم برخورد با این افراد بسیاری از كلیساهای رسمی توسط مقامات امنیتی یا تعطیل شده اند یا با محدودیتهای بیشماری بخصوص در مورد پذیرش نوكیشان مسیحی روبرو هستند ، برای نوكیشان مسیحی كه عموما فارسی زبان هستند راهی بجز برگزاری جلسات پرستشی و اعیاد دینی اشان در خفا یا در زیرزمینهای دربسته به دور از چشم ماموران اطلاعاتی و امنیتی باقی نمانده است .


منبع خبر : خبرگزاری هرانا
 

HOME