دومین دور تحصن سراسری؛ معلمان ایرانی به نشانه اعتراض برای دومین روز متوالی در کلاس‌های درس حاضر نشدند

چهارشنبه ۲۳ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-14-IranSOS- دور دوم تحصن سراسری معلمان از روز گذشته به دنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران آغاز شده است. این شورا پیشتر با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از اجرایی شدن طرح “معلم تمام وقت”، نسبت به عدم رسیدگی به مطالبات صنفی فرهنگیان از سوی مسئولان در قوای سه‌گانه اعتراض کرده و از فرهنگیان کشور درخواست کرده بود تا در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه در دفتر مدارس تحصن نمایند. این تحصن امروز چهارشنبه نیز همچون روز گذشته در بسیاری از استان‌های کشور از جمله همدان، کردستان، یزد، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، البرز، مازندران، فارس، تهران، اصفهان، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و خراسان رضوی ادامه یافت. معلمان ایران مهرماه امسال نیز به مدت دو روز به تحصن مشابهی دست زده بودند.

گزارشی از آخرین وضعیت پرونده آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی

یکشنبه ۲۰ آبان٫ ۱۳۹۷-2018-11-11-IranSOS- ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی می‌گوید که با وجود تبدیل قرار بازداشت موقت موکلش به وثیقه، او همچنان در بازداشت است. نصراللهی در رابطه با قاسم شعله سعدی، وکیل دیگری که به همراه آرش کیخسروی بازداشت شده بود اظهار کرد “خانواده آقای شعله سعدی نیز به دادگاه مراجعه کرده‌اند ولی وثیقه آنها نیز پذیرفته نشده و همچنان در بازداشت قرار دارد”.

نسرین ستوده از رئیس زندان اوین شکایت کرد

یکشنبه ۲۰ آبان٫ ۱۳۹۷-2018-11-12-IranSOS- نسرین ستوده وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد از رئیس زندان اوین و معاون قضایی این زندان به خاطر صدور دستور ممنوع الملاقات شدنش شکایت کرد. به گزارش  هرانا به نقل از ایرنا، پیام درفشان وکیل مدافع نسرین ستوده روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: “پرونده شکایت نسرین ستوده از رئیس و معاون قضایی زندان اوین در دادسرای کارکنان دولت پذیرفته و برای رسیدگی و به شعبه اول بازپرسی این دادسرا ارجاع شد”.

صدور حکم شلاق و حبس برای یک قاضی

یکشنبه ۲۰ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-11-IranSOSمحسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضاییه از صدور حکم محکومیت قطعی برای یک قاضی به اتهام “اخذ رشوه” خبر داد و گفت که این فرد به ۱۰ سال حبس، ۷۵ ضربه شلاق و ۷ میلیارد جزای نقدی محکوم شده است. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

شش معلم سقزی از اتهامات تبرئه شدند

شنبه ۱۹ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-10-IranSOS- شش نفر از فعالان صنفى معلمان سقز از اتهام “اخلال در نظم عمومی” تبرئه شدند. به گزارش هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، در پى برگزاری تحصن سراسری معلمان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه، شش معلم سقزی که به اتهام “اخلال در نظم عمومی” دادگاهی شده بودند، طبق رای صادره دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب سقز از این اتهام تبرئه شدند.

مطالب بیشتر...

صفحه 1 از 829

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10450319

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلی

«آنکه حقیقت را نمیداند نادان است،

آنکه حقیقت را میداند ولی انکار میکند تبهکار است.»

(برتولت برشت)

بازگشت به بالا