‎استخراج نفت به قیمت صدمه‌دیدن هورالعظیم

سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴-2015-05-12-IranSOS- معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در خصوص توقف فعالیت میدان نفتی یاران شمالی گفت: استخراج نفت به قیمت صدمه زدن به تالاب هورالعظیم قابل قبول نیست و باید با رعایت الزامات زیست محیطی همراه باشد. احمد سیاحی در گفت‌وگو با (ایسنا)، منطقه خوزستان، اظهار کرد: اینکه نفت در اقتصاد کشور اهمیت بالایی دارد، بر کسی پوشیده نیست و این صنعت در میان دیگر صنایع استان، حرف اول را می‌زند و حمایت از آن وظیفه ما است اما نه به قیمت نابودی محیط زیست.

وی افزود: میدان نفتی آزادگان، میدان مشترک با کشور عراق است و ما باید سهم خودمان را از آن برداشت کنیم اما رعایت الزامات زیست محیطی ضرورت دارد در غیر این صورت ما با فعالیت شرکت نفت در هورالعظیم هیچگونه مخالفتی نداریم.
‎معان استاندار خوزستان ضمن ابراز گله‌مندی از خشکاندن قسمت‌هایی از تالاب هورالعظیم توسط شرکت نفت تصریح کرد: استخراج غیراصولی و ساخت چندین جاده وسط تالاب، هورالعظیم را دچار چالش جدی کرده است.
‎سیاحی خاطرنشان کرد: قرار است جلسه‌ای با مدیران شرکت نفت داشته باشیم تا در این زمینه به یک توافق و همگرایی برسیم که ضمن حفظ محیط زیست و احیای تالاب هورالعظیم، توسعه و استخراج نفت نیز انجام شود.
‎وی با بیان اینکه ما از توقف استخراج نفت در هورالعظیم متأثر هستیم، تصریح کرد: اشتباهاتی در استخراج نفت در هورالعظیم رخ داده است که این نواقص باید توسط شرکت نفت اصلاح شود و سپس روند استخراج ادامه یابد تا ضمن تولید نفت بیشتر، احیای تالاب را نیز شاهد باشیم.

‎معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: دلیل اهمیت تالاب هورالعظیم، مزیت زیست محیطی و ارزش اقتصادی آن است. این تالاب ضمن خدمت طبیعی به استان، سالانه تا 7 هزار میلیارد تومان ارزش اقتصادی دارد و ما نمی‌گذاریم تالاب و نفت فدای یکدیگر شوند بلکه به دنبال این هستیم که همزمان با احیای هورالعظیم، تولید نفت نیز داشته باشیم.

تعداد بازدید مطالب
10064516

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیمحیط زیست‎استخراج نفت به قیمت صدمه‌دیدن هورالعظیم

بازگشت به بالا