‎تعطیلی نماز جمعهٔ اهل سنت در آذربایجان غربی

دوشنبه 27 آبان 1392 -  هرانا - نهادهای امنیتی با ایجاد فشار بر مساجد اهل سنت، دست کم نماز جمعه دو مسجد را در مهاباد تعطیل کردند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نهادهای امنیتی استان آذربایجان غربی با احضار امام جماعت مسجد‌ها و تحت فشار قرار دادن آنان باعث تعطیلی نماز جمعه دو مسجد در مهاباد به نام مسجد "صلاح الدین پشت تپ" و "مسجد کوی هژار" به امامت ماموستایان "ملا فتاح شیخی" و "ملا محمد مبزوله" شدند.

همچنین نهادهای امنیتی در ادامهٔ اجرای همین سیاست با احضار امام مسجدهای "امام شافعی"، "مسجد شهرک" و "مسجد امام مجدی" به امامت آقایان "ملا نجم لدین"، "ملا علی خالدی" و "ملا سید حسن اسعدی" و با تحت فشار قرار دادن آنان خواهان تعطیلی نماز جمعه در این مسجد‌ها شده‌اند.
‎یک فعال حقوق بشر محلی که نخواست نامش فاش شود به گزارشگر هرانا گفت: "اطلاعات با فرستادن لباس شخصی‌های خود به مساجد اهل سنت به طور آشکار قصد ایجاد رعب و وحشت برای پراکندگی مردم مذهبی از مساجد را دارد."
‎وی در ادامه بیان داشت: "این کار تحت سیاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه تهران اتخاذ می‌شود تا با این شیوه مردم اهل سنت و خصوصا علما و فعالان مستقل آن را به اجبار به شرکت در نماز جمعه دولتی که تماما خطبه‌های آن صادره از شورای مذکور می‌باشد وادار کند."

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10052387

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیادیان و مذاهب‎تعطیلی نماز جمعهٔ اهل سنت در آذربایجان غربی

بازگشت به بالا