وحید پورطهماسب" از هواداران هواداران محمدعلی طاهری به 11 سال حبس محکوم شد

پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶-2017-10-05-IranSOS- "وحید پورطهماسب" از هواداران محمدعلی طاهری، بر اساس حکمی که روز گذشته در دادگاه انقلاب بابل به وی ابلاغ شد به تحمل 11 سال حبس تعزیری محکوم شده است. به گزارش هرانا،"وحید پورطهماسب" طی حکمی که زور گذشته، سه شنبه مورخ 11 مهر 1396 به وی ابلاغ شده، به اتهام "عضویت در دسته و جمعیت با هدف برهم زدن امنیت کشور" به تحمل 10 سال حبس و به اتهام "فعالیت تبلیغی به نفع گروههای مخالف نظام" به تحمل 1 سال حبس تعزیری مجموعا 11 سال محکوم شده است.

یک منبع نزدیک به "وحید پورطهماسب" در گفتگو با گزارشگر هرانا توضیح داد "برای این مربی عرفان حلقه در مجموع سه پرونده امنیتی تشکیل شده که برای پرونده اول حکم 11 سال حبس صادر شده و دو پرونده دیگر نیز در حال رسیدگی در دادگاه انقلاب است ، در همین رابطه در تاریخ 18 مهر 1396 دادگاه دیگری برای ایشان برگزار خواهد شد. "

در متن حکم صادره علیه "وحید پورطهماسب" در دادگاه انقلاب بابل آمده است "،" به استناد مواد و 498 500 قانون مجازات اسلامی مصوب 70/5/8 و رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 متهم وحید پورطهماسب با احتساب ایام بازداشتی نسبت به بزه عضویت در دسته و جمعیت با هدف برهم زدن امنیت کشور به تحمل ده سال حبس تعزیری و بزه فعالیت تبلیغی به نفع گروه مخالف نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم میگردد که تنها مجازات اشد قابل اجراست. ""

این حکم که در تاریخ 26 شهریور 1396 انشاء شده، روز سهشنبه 11 مهر به وحید پورطهماسب ابلاغ شده است. 

منبع نزدیک به وحید پورطهماسب در شرح علت صدور چنین حکم سنگینی گفت: «ماجرای دادگاه از این قرار بوده که 40 هزار تراکت در سه چاپخانه در بابل با محتوایی در دفاع از محمدعلی طاهری به چاپ رسید. ماموران امنیتی مسوولان چاپخانه و آقای پورطهماسب را به دلیل چاپ این تراکت ها بازداشت کردند آقای پورطهماسب مسوولیت چاپ این تراکتها را به عهده گرفت. "

"وحید پورطهماسب" پیشتر روز شنبه 30 مرداد 1395 در محل کسب خود بازداشت شده و پس از 41 روز حبس در زندان بابل، از تاریخ 10 مهر 1395 با تودیع وثیقه 120 میلیون تومانی، بصورت موقت تا زمان دادرسی به پرونده آزاد شد.

این هوادار محمدعلی طاهری، مجددا روز چهارشنبه 10 خردادماه 1396 توسط پنج ماموران لباس شخصی، بدون ارائه حکم قضایی و کارت شناسایی، بازداشت و با چشم بند به مکان نامعلومی منتقل شده و به مدت سه ساعت تحت بازجویی قرار گرفته است.

آقای پورطهماسب برای سومین بار، روز چهارشنبه 18 مردادماه 1396 توسط ماموران لباس شخصی، خارج از رویه متداول قضایی، در محل کسب خود بازداشت شده و به مدت دو هفته در مکانی نامعلوم تحت بازجویی قرار گرفت.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10126296

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیادیان و مذاهبوحید پورطهماسب" از هواداران هواداران محمدعلی طاهری به 11 سال حبس محکوم شد

بازگشت به بالا