محل کسب یک شهروند بهایی شهر اهواز پلمب شد

 دوشنبه ۲۱ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-12-IranSOS محل کسب دست کم یک شهروند بهایی شهر اهواز که محل کسب خود را در یک مناسبت مذهبی تعطیل کرده بود به دستور مقامات قضایی و توسط اداره اماکن این شهر پلمب شد. طبق قانون شهروندان می توانند تا ۱۵ روز در سال بدون دلیل خاصی اماکن کسب خود را تعطیل کنند با اینحال این قانون برای شهروندان بهایی لحاظ نمی شود و در هر مناسبت مذهبی که طبق باورهای دینی آنان کسب و کار باید متوقف شود اداره های انتظامی و اماکن به پلمب اماکن کسب آنان اقدام می کنند.

افزایش شمار شهروندان بهایی بازداشت شده در کرج

سه شنبه ۲۴ مهر٬ ۱۳۹۷-2018-10-16-IranSOSدر ادامه بازرسی منازل و بازداشت شش شهروند بهایی در شهر کرج، امروز سه‌شنبه دو شهروند بهایی دیگر پس از تفتیش منازل و ضبط لوازم شخصی و کتاب‌ها، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در این شهر بازداشت شدند. به گزارش  هرانا، صبح امروز سه‌شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷، دو شهروند بهایی ساکن کرج به نام‌های “پروان معنوی” و “الهام سلمانزاده” پس از تفتیش منازل و ضبط لوازم شخصی و کتاب‌ها توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده‌اند.

بازداشت پنج تن از علمای اهل سنت در پلیس‌راه زاهدان

پنجشنبه ۱۹ مهر٬ ۱۳۹۷-2018-10-11-IranSOS- پنج تن از علمای اهل سنت خاش توسط ماموران امنیتی در پلیس راه زاهدان – خاش برای ساعاتی بازداشت شدند. به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، مولوی درشته، مولوی شمس الحق فقهی و سه تن دیگر از روحانیان اهل سنت خراسانی که جهت دیدار از مدارس دینی به سیستان و بلوچستان سفر کرده بودند در پلیس راه زاهدان – خاش بازداشت شدند.

افزایش شمار شهروندان بهایی بازداشت شده در شیراز

دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷-2018-09-17-IranSOS- در ادامه پنج مورد بازداشت شهروندان بهایی که طی روزهای گذشته در شیراز رخ داد، شب گذشته نیز سودابه حقیقت به عنوان ششمین شهروند بهایی توسط نیروهای وزارت اطلاعات در شیراز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شد. به گزارش  هرانا، ساعت ۲۳ شب یکشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۷ سودابه حقیقت شهروند بهایی ساکن شیراز توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

کنکور ۹۷؛ افزایش شمار دانشجویان بهایی محروم از تحصیل به ۴۷ تن

دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷-2018-09-17-IranSOS- با گذشت زمان هویت ۷ تن دیگر از شهروندان بهائی شرکت کننده در کنکور سراسری سال جاری که به اشکال مختلفی ازجمله با “پیغام نقص در پرونده” مواجه شده و نهایتا از ادامه تحصیل محروم شده‌اند، توسط این نهاد احراز شد. با احتساب این افراد شمار شهروندان بهایی محروم از تحصیل در کنکور ۹۷ که تاکنون هویت آنها توسط هرانا احراز شده است، به ۴۷ تن افزایش یافت.

More Articles...

Page 1 of 34

مطالب مرتبط

Articles View Hits
10815435

مسیر یاب

You are here: Homeادیان و مذاهب

GO_TO_TOP