‎بازداشت مدیر 23 گروه واتس‌آپ و لاین

سه‌شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴-2015-06-09-IranSOS- شخصی که به نشر اکاذیب و مسائل غیراخلاقی در گروه‌های مجازی شبکه‌های اجتماعی دست می‌زد به دام افتاد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه ایران، فرمانده انتظامی شاهرود گفت: با رصد پلیس فتای شاهرود در گروه‌های مجازی مشخص شد مردی با نام مستعار ادموند، 23 گروه ضد فرهنگی در نرم‌افزارهای لاین و واتس‌آپ راه‌اندازی کرده و در این گروه‌ها با نشر اکاذیب و مسائل غیراخلاقی، اطلاعات شخصی اعضای گروه را نیز کسب می‌کند.

سرهنگ غلامرضا کاظم‌زاده افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد این مرد، جوانی 27 ساله 300 نفر را در 23 گروه در لاین و واتس‌آپ ساماندهی کرده بود.

‎به گفته وی، پلیس فتا چند روز پیش این جوان را که اهل و ساکن شاهرود است در حوالی شهر بازداشت و در خودروی وی تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی حاوی اطلاعات اعضای گروه و سایر اطلاعات مجرمانه کشف کرد.

‎کاظم‌زاده با بیان اینکه "مجرم در اعترافاتش، سوءاستفاده از اطلاعات شخصی افراد را هدف خود از تشکیل این گروه‌ها عنوان کرده است"، افزود: متهم در شهرهای تهران، مشهد، گلستان و سمنان دارای سوابق متعدد کیفری است.

‎فرمانده پلیس شاهرود توصیه کرد کاربران در فضای مجازی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و در صورت مشاهده اقدامات مشکوک و غیرقانونی، موضوع را به مرکز 110 اطلاع دهند.

بازگشت به بالا