تجمع کارگران البرز شرقی مقابل دفتر اداری معدن/ آزادی سه کارگر بازداشتی

سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵-2016-06-14-IranSOS- در ادامه اعتراض‌های روزهای اخیر کارگران معدن زغال سنگ البرز شرقی به واگذاری مالکیت زمین‌های کوی سازمانی کارگران این مجتمع معدنی، صبح امروز نیز تجمعی در مقابل دفتر اداری معدن البرز شرقی برپا شد.

تعدادی از کارگران این واحد معدنی با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: در این اجتماع صنفی که ساعتی قبل با وعده رسیدگی کارفرما خاتمه یافت، موضوع پرداخت نشدن معوقات مزدی نیز در کنار اعتراض به واگذاری مالکیت زمین کوی سازمانی کارگران مطرح شد.

در عین حال منابع ایلنا با یادآوری اینکه در جریان اجتماع دو روز گذشته آنها سه نفر از کارگران توسط عوامل انتظامی بازداشت شده بودند، افزودند: هر سه فرد یاد شده ساعت 14 و 30دقیقه روز گذشته با قرار وثیقه آزاد شدند.

در خصوص طلب مزدی این کارگران نیر گفته می شود: معدن زغال سنگ البرز شرقی نزدیک به 1400 کارگر دارد و از قرار معلوم هرکدام از آنها معادل دو ماه مزد و حق عیدی پرداخت نشده طلبکارند.

جدا از این مسئله، نتیجه جدی‌تر شدن موضوع واگذاری مالکیت زمینیکوی سازمانی کارگران این واحد معدنی به شهرداری شاهرود از دلایل شکل گیری این اجتماع صنفی بوده است.

از قرار معلوم زمینی که در آن کوی سازمانی کارگران معدن البرز شرقی واقع شده است نزدیک به 42 هکتار وسعت دارد و به گفته کارگران حاضر در این اجتماع صنفی به غیر از خانه‌های سازمانی آنها تاسیسات رفاهی و خدماتی دیگری از جمله مدرسه، مسجد، فروشگاه، وزرشگاه، درمانگاه و دانشگاه در آن قرار دارد.

 

 

 

تعداد بازدید مطالب
10144864

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگرانتجمع کارگران البرز شرقی مقابل دفتر اداری معدن/ آزادی سه کارگر بازداشتی

بازگشت به بالا