‎معوقات مزدی کارگران مترو تهران به تجمع انجامید

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴-2015-12-07-IranSOS- صبح دیروز (15 آذر)کارگران بخش خدماتی مترو تهران برای معوقات مزدی خود مقابل شرکت بهره برداری مترو واقع در چهارراه کالج تجمع کردند. در این تجمع بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران که نسبت به عملکرد پیمانکار خود معترض بودند حضور داشتند این کارگران خواهان رسیدگی به مطالبه سه ماه معوقه مزد و هفت ماه اضافه کاری خود شدند، در بین این کارگران معترض کارگرانی با سابقه خدمت بیش از ۱۲ سال در مترو نیز حضور داشتند.

به گزارش ایلنا٬ این کارگران با اشاره به اینکه حدود چهارماه است که بیمه آن‌ها تمدید نشده است افزودند: حدود یکسال است که تحت نظر پیمانکارجدید مشغول به کارند و تاکنون نتوانسته‌اند با کارفرما گفتگو کنند نماینده‌ای هم که کارفرما برای رسیدگی به امور گمارده در رسیدگی به مشکلات کارگران تاکنون ضعیف عمل کرده است.
‎این تجمع از ساعت یازده تا دو ظهر با حضور مسئولین شرکت بهره برداری مترو و درخواست مهلت دو روزه برای رسیدگی به مشکلات کارگران خاتمه یافت.
‎عضو هیات رئیسه کانون هاهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران درباره مشکل کارگران خدماتی مترو تهران گفت: حدود چهار ماه مزد و هفت ماه اضافه کاری کارگران شرکت مترو که تحت شرکت پیمانکاری زمان روب مشغول به کار هستند پرداخت نشده است.
‎ «رحیم عباسی» افزود: این پیمانکار از مزایای مانند پاداش اعیاد ومناسبت‌ها که به کلیه پرسنل شاغل در سازمانهای شهرداری تهران پرداخت می‌شود نسبت پرداخت به کارگران تحت نظر خود خودداری می‌کند.
‎عضو کمیته حقوقی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران تاکید کرد: طبق ماده ۱۳قانون کار و طبقه بندی مشاغل وماده۴۸و دستورالعمل‌های وزارت کار ومقوله نامه شماره۱۰۰سازمان جهانی کار در این شرکت خدماتی انجام نمی‌گیرد که تمام این‌ها باعث شده تا کارگران به تجمع رو آورند و حداقل حقوق آنان‌‌ همان حداقل اعلامی از سوی وزارت کار است.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10088664

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎معوقات مزدی کارگران مترو تهران به تجمع انجامید

بازگشت به بالا