‎اعتراض ۱۰۰کارگر فولاد وچدن به پرداخت نشدن سه ماه و نیم طلب مزدی

چهارشنبه ۰۱ مهرماه ۱۳۹۴-2015-09-23-IranSOS- از ابتدای هفته جاری نزدیک به ۱۰۰کارگر شرکت فولاد و چدن درود در اعتراض به سه ونیم ماهه دستمزد پرداخت نشده دست از کار کشیدند. منابع خبری ایلنا در در مجتمع فولاد و چدن درود می‌گویند از صبح روز شنبه ۲۸ شهریورماه، نزدیک به ۱۰۰نفر از کارگران مجتمع فولاد و چدن درود، در اعتراض به آنچه نادیده گرفتن حقوق صنفی کارگران این مجتمع از سوی مدیریت عنوان شده دست از کار کشیده‌اند.

برپایه این اطلاعات ظاهرا کارگران این مجتمع فولاد و چدن دورود در مجموع نزدیک به سه و نیم ماه معوقات مزدی طلبکارند و علاوه بر آن برخلاف روال سالهای گذشته که بخشی از عیدی آنها در شهریور ماه پرداخت می شد، هنوز این اتفاق برای امسال نیفتاده است.
‎کارگران فولاد و چدن دورود همچنین افزودند؛ علاوه بر تعویق دستمزد، از سه سال پیش تاکنون حق بیمه‌های آن‌ها با چندین ماه تاخیر به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود بطوری که دفتر چه‌های درمانی کارگران این واحد صنعتی هر چند وقت یکبار برای تمدید دچار مشکل می شود.
‎از سوی دیگر این کارگران می گویند که تا این لحظه ۱۶ نفر از همکاران قرا دادی آنها پس از اتمام قرارداد توسط کارفرما اخراج شده‌اند.
‎برپایه این اظهارات کارگران این واحد صنعتی بابت بخش دیگری از  مزایای عرفی سال گذشته مانند هدایا واقلام مصرفی که در مناسبت‌ها واعیادرسمی به کارگران داده می‌شد طلبکارند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10441018

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎اعتراض ۱۰۰کارگر فولاد وچدن به پرداخت نشدن سه ماه و نیم طلب مزدی

بازگشت به بالا