‎اعتراض کارگران پیمانکاری معدن البرز شرقی به تعویق بیش از سه ماه حقوق

یکشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۴-2015-06-14-IranSOS- صبح امروز جمعی از کارگران پیمانکاری معادن زغال سنگ البرز شرقی واقع در منطقه طرزه استان سمنان، در اعتراض به تعویق بیش از سه ماه حقوق در محوطه معدن مقابل درب ورودی تونل مادر تجمع کردند.

منابع خبری ایلنا در معدن زغال سنگ البرز شرقی به ایلنا گفته‌اند در این واحد معدنی حدود 600 کارگر به صورت رسمی و 800 کارگر به صورت پیمانکاری اشتغال دارند که  تجمع امروز مربوط به کارگران پیمانکاری است که از اسفند ماه سال 93 حقوق نگرفته اند.
علاوه بر تاخیر 3 ماهه د‌ر پرداخت حقوق کارگران پیمانکاری، دو ماه حقوق کارگران رسمی نیز به تاخیر افتاده است. همچنین گفته می‌شود ۵۵ نفر راننده اتوبوس و کامیون نیز سه تا چهار ماه است که دستمزدشان را دریافت نکرده‌اند. این کارگران تحت قرارداد یک شرکت پیمانکاری با معدن البرز شرقی برای جابجایی کارگران و زغال سنگ استخراج شده همکاری دارند‪.‬
گفتنی است واحد معدنی طزره شامل تونلهای  یک و دو، تونل غربی، تونل مرکزی، تونل شرقی، تونل مادر، تونل برناکی، تونل کلاریز، تونل 35، تونل 15 و تونل 42  می شود که در هر یک از آنها دو تا سه پیمانکار فعالیت دارند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10411061

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎اعتراض کارگران پیمانکاری معدن البرز شرقی به تعویق بیش از سه ماه حقوق

بازگشت به بالا