‎363 واحد تولیدی در آذربایجان غربی تعطیل شده‌اند

پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴-2015-06-11-IranSOS- رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: از 2984 واحد تولیدی استان 1680 واحد فعال و نیمه فعال و 363 واحد تعطیل شده و 901 واحد راکد قابل فعال سازی در سطح استان وجود دارد. جعفر صادق اسکندری در گفت‌وگو با (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: کمبود نقدینگی، فقدان بازار فروش، بدهی به سیستم‌های بانکی، مشکات کارگری، نبود سرمایه برای نوسازی، بالا بودن هزینه‌های تولید، نبود مواد اولیه، محدودیت صادرات، مشکلات خط تولید، بدهی به مالیات از جمله مشکلاتی واحدهای تولیدی است.

وی یادآور شد: واحدهای تولیدی استان در گروه‌های کانی غیرفلزی، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی، غذایی و آشامیدنی، منسوجات، نقلیه موتوری، ماشین آلات و تجهیزات محصولات چوبی طبقه بندی شده است.

‎اسکندری در خصوص اقدامات انجام شده برای حل مشکلات واحد های تولیدی راکد اظهار کرد: برنامه فعال سازی برای تعداد 901 واحد راکد طی دو مرحله تدوین شده است. در مرحله اول 400 واحد و در مرحله دوم 501 واحد صنعتی به منظور ارائه راهکار حل مشکل انتخاب شده است.

‎رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به تعداد معادن فعال و غیرفعال در استان گفت: در حال حاضر 428 معدن در سطح استان وجود دارد که از این سطح 265 معدن فعال و 163 معدن غیرفعال است. نبود بازار مصرف، کاهش کیفیت عیار، عدم صلاحیت فنی و مالی دارنده پروانه بهره‌برداری در تجهیز معادن به ماشین‌آلات مناسب از عوامل اثرگذار در نیمه فعال بودن و یا تعطیلی معادن است.

‎وی خاطرنشان کرد: در سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی به دنبال آن هستیم که با ایجاد واحدهای فراوری در کنار معدن و یا نزدیک به آن از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری کنیم. هم اینک 6 واحد فرآوری در کنار برخی معادن استان فعال هستند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10064090

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎363 واحد تولیدی در آذربایجان غربی تعطیل شده‌اند

بازگشت به بالا