‎روایتی از سه سال دوندگی کارگران آجر شیل برای دریافت حقوق

جمعه ۰۸ خرداد ۱۳۹۴-2015-05-29-IranSOS- کارگران اخراجی کارخانه آجر ماشینی«شیل» در کرستان از سه سال تلاش بی‌نتیجه برای دریافت مطالبات معوقه‌شان خبر می‌دهند. به گزارش ایلنا، 18کارگر قرار دادی کارخانه آجر ماشینی «شیل» که از سال 91 با تعطیلی کارخانه بیکار شده اند، با ادامه یافتن بلاتکلیفی‌شان تا به حال چندین بار به نهادهای استانی و شهرستانی مراجعه کرده‌اند اما تا کنون از این رایزنی‌ها نتیجه‌ای حاصل نشده است‪.‬

کارگران می‌گویند؛ پس از آنکه کارخانه آجر ماشینی شیل به دلیل مشکلات مدیریتی  تعطیل اعلام شد، 35 کارگر قراردادی و 150 کارگر فصلی بیکار شدند.
بنا بر این گزارش، پس از آنکه کارگران در نیمه دوم سال 91 به اداره کار سنندج شکایت کردند، کارفرما از حکم اداره کار برای پرداخت مطالبات کارگران تبعیت نکرد و پرونده به دادسرای سنندج ارجاع شد.
به گفته کارگران با ارجاع پرونده کارگران آجر شیل به دادسرای سنندج، بخشی از اموال کارخانه  در سال 92 به نفع کارگران مصادر شد اما بعد از یکسال کش وقوس17 نفر از کارگران قراردادی با فروش اموال کارخانه توانستند به مطالبات خود دست یابند اما در این میان هنوز تکلیف 18 کارگر دیگر مشخص نشده است.
کارگران می‌گویند در طول سه سال گذشته بارها در مقابل کارخانه تعطیل شده و نهادهای مختلف دولتی تجمع کرده‌اند و اما صدای‌شان به جایی نمی‌رسد و هیچ مقام مسئولی به مطالبات‌شان توجهی نشان نمی‌دهد.
گفتنی است کارخانه آجر ماشینی «شیل» در 5 کیلومتری جاده سنندج به کرمانشاه  واقع شده است.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10788200

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎روایتی از سه سال دوندگی کارگران آجر شیل برای دریافت حقوق

بازگشت به بالا