‎اعتراض کارگران قطار شهری اهواز به چهارمین روز متوالی رسید/ پرداخت یک ماه از پنج ماه حقوق معوقه

چهارشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴-2015-04-29-IranSOS- اعتراض صنفی کارگران قطار شهری اهواز در حالی به چهارمین روز متوالی رسید که روز گذشته همزمان با سومین روز اعتراض صنفی این کارگران که همچنان با توقف کار همراه است، به دستور کارفرما یک ماه از مطالبات ۵ ماهه کارگران پرداخت شد.

کارگران معترض پروژه قطار شهری اهواز در این باره به ایلنا گفته‌اند: امروز (۹ اردیبهشت) چهارمین روزی است که کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات صنفی‌شان، کار در بخش‌های مختلف این پروژه عمرانی را متوقف کرده‌اند. این درحالیست که به گفتهٔ کارگران، آنان تا پرداخت نشدن حداقل سه ماه از مطالباتشان به اعتراضات صنفی ادامه خواهند داد.
‎تعویق حقوق کارگران شرکت پیمانکاری کیسون بعد از ظهرروز گذشته (۸ اردیبهشت) با پرداخت یک ماه حقوق آذر ۹۳ به ۴ ماه رسیده است. کارفرما به بهانه کمبود منابع مالی حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.
‎گفتنی است بیش از ۶۰۰ کارگر پیمانی در پروژه قطار شهری اهواز کار می‌کنند که طی چهار ماه گذشته (از دی ماه ۹۳) از کارفرمای شرکت کیسون حقوقی دریافت نکرده‌اند. در عین حال برخی منابع کارگری معوقات حقوقی تعداد قابل توجه‌ای از کارگران را بیش از ۴ ماه عنوان می‌کنند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
9737215

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎اعتراض کارگران قطار شهری اهواز به چهارمین روز متوالی رسید/ پرداخت یک ماه از پنج ماه حقوق معوقه

بازگشت به بالا