‎تجمع کارگران کشتارگاه «دربال» مقابل فرمانداری میاندورود

سه شنبه ۰۸ اردیبهشت۱۳۹۴ ‫ -2015-04-28-IranSOS-‬ جمعی از کارگران شرکت دربال در اعتراض به آنچه بلاتکلیفی در وضعیت شغلی خود بعد از تعطیلی کارخانه می‌خوانند، مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان میاندورود تجمع کردند. منابع کارگری ایلنا در استان مازندران گزارش کردند، حدود ۱۰۰ کارگر شرکت دربال که از اول بهمن ماه سال گذشته با تعطیلی این واحد تولیدی، شغل خود را از دست داده و اخراج شده اند در اعتراض به آنچه بی‌توجه‌ای کارفرما به وضعیت کارخانه و کارگرانش می خواندند روز گذشته ( ۷ اردیبهشت) دست به اعتراض صنفی زدند.

به گفته این منابع کارگری؛ کارفرمای واحد کشتارگاهی دربال حین تعطیلی کارخانه به کارگران وعده داده بود تعطیلی کارخانه موقتی است و این وضعیت حداکثر چهار ماه طول می‌کشد. با این حال کارگران مدعی‌اند کارفرما تا به امروز هیچ اقدامی در جهت نوسازی  کشتارگاه انجام نداده و  تعطیلی کشتارگاه وبلاتکلیفی کارگران طی ماه های آینده ادامه خواهد داشت.
‎این منابع میانگین سوابق کار کارگران دربال را ۷تا ۱۷ سال ذکر کرده‌اند و در ادامه گفتند: این واحد بیش از ۱۲۰ کارگر دارد که بعد از گذشت سه ماه از تعطیلی کارخانه در تامین معیشت خانواده‌هایشان دچار مشکل شده‌اند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10064222

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎تجمع کارگران کشتارگاه «دربال» مقابل فرمانداری میاندورود

بازگشت به بالا