‎برای سومین روز متوالی: ‎اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به شیفت شب رسید

چهارشنبه ۰۲ مهرماه ۱۳۹۳-2014-09-24-IranSOS- نزدیک به ۳۰۰ کارگر پیمانی قطار شهری اهواز صبح امروز (چهارشنبه ۲ مهر) برای سومین روز متوالی دست از کار کشیده و در کارگاه مرکزی این پروژه عمرانی تجمع کردند. به گزارش ایلنا، علاوه بر کارگران کارگاه مرکزی قطار شهری اهواز (مترو)، کارگران سایر کارگاه‌های این پروژه عمرانی در تجمع صبح امروز شرکت کردند. تجمع کنندگان به تعویق ۴ ماهه حقوق‌ از ابتدای خرداد ماه امسال معترض‌اند.

ایلنا پیش‌تر خبر داده بود کارگران اعتصابی حقوق اردیبهشت ماه را نیز نگرفته‌اند، اما شرکت پیمانکاری کیسون پس از آغاز دور جدید اعتصابات کارگران این پروژه عمرانی، حقوق اردیبهشت ماه را پرداخت کرده است.
‎بر اساس این گزارش، حدود ۱۰۰ کارگر شیفت شب قطار شهری اهواز دیشب برای سومین شب متوالی دست از کار کشیده بودند.
‎خبرنگار ایلنا برای پیگیری مطالبات این کارگران با «تقوی»، مدیرعامل شرکت پیمانکاری کیسون تماس گرفته است، اما آقای تقوی به ایلنا گفته است «من با شما ارتباط کاری ندارم».
‎آقای تقوی در عین حال به خبرنگار ما گفته است با «مسئولان‌شان تماس بگیرید» و سپس ارتباط تلفنی را قطع کرده است.
‎گفتنی است حدود ۹۰۰ کارگر پیمانی در قطار شهری اهواز کار می‌کنند که ۴۰۰ نفر از آنان در شیفت صبح و ۱۰۰ نفر دیگر در شیفت شب یه کار گرفته می‌شوند. همچنین ۱۰۰ کارگر این پروژه عمرانی به صورت روزمزد کار می کنند که اکثرا از کارگران با سابقه و اخراجی به شمار می‌آیند. مابقی کارگران قطار شهری اهواز در بخش‌های اداری این پروژه عمرانی کار می‌کنند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10787375

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎برای سومین روز متوالی: ‎اعتصاب کارگران قطار شهری اهواز به شیفت شب رسید

بازگشت به بالا