‎سومین روز از آغاز اعتراض در معدن سنگرود

چهارشنبه ۰۲ مهرماه ۱۳۹۳-2014-09-24-IranSOS- همزمان با آغاز سومین روز متوالی از تجمع ۳۱۰ کارگر معترض معدن سنگرود در مقابل ساختمان اداری این کارخانه، رئیس نهاد کارگری این واحد معدنی خواستار پی گیری مطالبات کارگران از جانب مسئولان استانی شد. «مرتضی نیک‌پور» رئیس شورای اسلامی کار معدن سنگرود در این باره به ایلنا گفت: با وجود سپری شدن سه روز از اعتصاب ۳۱۰ کارگر، همچنان مشکلات صنفی به قوت خود باقی است و کارگران تاکنون از جانب کارفرما و سایر مسئولان استانی عکس العمل خاصی جز «وعده‌» مشاهده نکرده‌اند.

نماینده کارگران معترض گفت که همکارانش به دلیل مشخص نبودن سرانجام اعتراضاتشان مخصوصا بعد از سه روز اعتصاب؛ نسبت به آینده شغلی‌شان نگران‌اند.
‎به گفته وی، علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه کارگران، آغاز به کار معدن زغال سنگ البرز غربی و ادامه فعالیت تولیدی این کارخانه برای کارگران حائز اهمیت است.
‎رئیس شورای اسلامی کار معدن سنگرود از مسئولان استانی درخواست کرد که حقوق سه ماه گذشته را به کارگران بپردازند و هر چه سریع‌تر موضوع انحلال این معدن را به صورت قانونی لغو کنند.
‎نیک‌پور به استناد به مصاحبه امروز معاون وزیر صنعت معدن و تجارت که به ایلنا گفته است «امکان فعالیت مجدد ۴۰ درصد از واحدهای صنعتی در سال جاری و سال آینده وجود دارد» گفت: به گفته ایشان قرار است واحدهایی که کمتر از ظرفیت کار می‌کنند و یا صرفه اقتصادی ندارند با تزریق نقدینگی دولت مجددا فعال شوند.که امیدواریم این موضوع در مورد معدن سنگرود اتفاق بیافتد.
‎او در خاتمه لغو نشدن موضوع انحلال شرکت زغال سنگ البرز غربی با وجود تعهدات قبلی به کارگران و همچنین تعویق ۳ ماه پرداخت حقوق را در این واحد معدنی موجب تشدید اعتراضات کارگری دانست.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
9738505

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیکارگران‎سومین روز از آغاز اعتراض در معدن سنگرود

بازگشت به بالا