‎دستگیری 74 هزار نفر در 9 ماه

‎سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۲ - IranSOS -  رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دستگیری 74 هزار و 900 قاچاقچی ظرف 9 ماه خبر داد. به گزارش (ایسنا)، سردار فتح‌الله زمانیان در حاشیه همایش سراسری پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در تشریح عملکرد 9 ماهه مامورانش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، گفت: میزان کشفیات کالا در 9 ماهه اخیر 14 درصد افزایش داشته است که ارزش ریالی کالاهای مکشوفه نیز 9 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده است.

وی همچنین با بیان اینکه در 9 ماهه اخیر 536 باند قاچاق توسط ماموران پلیس منحل شده است، گفت: 67 هزار و 700 پرونده قاچاق نیز در این رابطه تشکیل و 74 هزار و 900 نفر نیز در این راستا دستگیر شدند.

‎رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بر اساس تدابیر هیات مدیره، تمرکز ماموران پلیس بر انجام کار اطلاعاتی در پرونده‌های کلان است، گفت: از میان پرونده‌های تشکیل شده 1326 پرونده دارای ارزش ریالی بیش از 100 میلیون تومان بوده است.

‎به گفته زمانیان 100 پرونده قاچاق بیش از 500 میلیون تومان نیز در پلیس تشکیل شده است.

‎وی در مورد بزرگترین پرونده قاچاق کشور نیز گفت: چندی پیش باند بزرگ قاچاق دارو به ارزش 30 میلیارد تومان منحل شد.

‎رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بیش از هشت میلیون قلم لوازم آرایشی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است، گفت: در این راستا 42 پرونده تشکیل شده است و 1726 نفر نیز دستگیر شدند.

‎زمانیان در مورد بیشترین کالاهای مکشوفه نیز به ایسنا گفت: کالاهای برقی، پوشاک و موبایل در صدر بیشترین کالاهای مکشوفه قرار دارند.

‎وی با بیان اینکه 232 میلیون و 85 هزار قلم دارو در این کشف شده است، گفت: در این حوزه شاهد افزایش چشمگیر کشفیات بوده‌ایم، به گونه‌ای که 651 نفر نیز دستگیر شده‌اند.

آرشیو

بازگشت به بالا