شش معلم سقزی از اتهامات تبرئه شدند

شنبه ۱۹ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-10-IranSOS- شش نفر از فعالان صنفى معلمان سقز از اتهام “اخلال در نظم عمومی” تبرئه شدند. به گزارش هرانا به نقل از حقوق معلم و کارگر، در پى برگزاری تحصن سراسری معلمان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه، شش معلم سقزی که به اتهام “اخلال در نظم عمومی” دادگاهی شده بودند، طبق رای صادره دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب سقز از این اتهام تبرئه شدند.

 ۱۴ آبان ماه، دادستانى سقز حکم منع تعقیب و تبرئه شش تن از معلمان سقزی به نام‌های طاهر قادرزاده، سلیمان عبدی، علی حسینی، احمد قادری، حمید یزدانی و خالد عبدالهی را به اتهام “اخلال در نظم عمومی با شرکت در اعتصاب عمومی معلمان” صادر کرد.

لازم به اشاره است که پیشتر هرانا از احضار تعدادی از معلمان در سقز توسط نهادهای نظارتی خبرداده بود.

لازم به ذکر است که تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان سراسر کشور روزهای یکشنبه ۲۲ و دوشنبه ۲۳ مهرماه در بسیاری از استان‌های ایران آغاز شد. در طی این دو روز فرهنگیان سراسر کشور از جمله در استان‌های “کرمان، لرستان، خوزستان، کرمانشاه، اصفهان، کردستان، البرز، همدان، فارس، زنجان، قم، مازندران، تهران، خراسان شمالی، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان و هرمزگان ” دست به تحصن زده و از حضور در کلاس‌های درس خودداری کردند و خواستار برآورده شدن مطالبات صنفی خود شدند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10777388

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاخبارشش معلم سقزی از اتهامات تبرئه شدند

آرشیو

بازگشت به بالا