‎آپارتمان 16 میلیارد تومانی در تهران

یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳-2014-12-07-IranSOS- به گفته یکی از مشاوران املاک، یک پنت هاوس 800 متری در منطقه فرمانیه با نرخ 20 میلیون تومان در هر متر مربع با رقم نهایی 16 میلیارد تومان به فروش رسید. به گزارش ایسنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رشد قیمت مسکن در سال‌های اخیر هم نتوانست از افزایش ساخت آپارتمان‌های فوق لوکس در تهران جلوگیری کند و این آپارتمان‌ها با نرخ‌های بالای 100 میلیارد تومان به فروش می‌رسد. دو بار در سال‌های 86 و 91 قیمت مسکن با جهش مواجه شد و قیمت‌ها تا بیش از 5 برابر افزایش یافت که تأثیر زیادی بر کاهش قدرت خرید و افزایش تورم در جامعه داشت.

اما این روند نتوانست از رشد ساخت و ساز آپارتمان‌های لوکس در تهران کم کند و به همان اندازه که قشر متوسط با کاهش قدرت خرید مواجه شدند، ساخت آپارتمان‌های لوکس و برج باغ‌ها در تهران افزایش یافت به طوری که در سال‌های گذشته آپارتمان‌های لوکس فقط در برخی از مناطق شهر تهران به چشم می‌خوردند اما الان می‌توان این آپارتمان‌ها را در نقاط مختلف از شمال غربی تا شمال شرقی شهر تهران دید که با امکانات جدیدتر و قیمت‌های نجومی خرید و فروش می‌شوند.

‎در بازار کنونی معامله پنت‌هاوس‌ها خیلی داغ است و خرید و فروش موردهای به اصطلاح اکازیون در بین مشتریان خاص انجام می‌شود و تنها مشتریان خاص و ثروتمند هستند که از به فروش یا اجاره گذاشتن این واحدها مطلع می‌شوند.

‎بر این اساس، سازندگان آپارتمان‌های لوکس پایتخت برای اینکه مشتریان آنها علاوه بر استفاده از امکانات مدرن، زندگی با طبیعت را هم تجربه کنند به ساخت برج باغ‌ها روی آورده‌اند که نمونه‌هایی از این پروژه‌ها را می‌توان در شمال تهران دید که در سال‌های اخیر هم به شدت بر سر زبان‌ها افتاده است.

‎این برج باغ‌ها که با معماری مدرن مهندسان ایرانی ساخته می‌شوند یا در میان درختان کهنسال ساخته شده‌اند یا اینکه از فضای سبز در بالکن یا پشت بام (روف گاردن) استفاده می‌شود که اغلب پنت‌هاوس‌های مشهور تهران از این مزیت بهره می‌برند.

‎در آگهی یکی از این آپارتمان‌ها نوشته شده است: «فوق مدرن، مبله کامل با برند معروف اروپا، آشپزخانه از بهترین برند، ارتفاع سقف 4.20 متر، سیستم هوشمند، 4 هزار مترلابی با ارتفاع 15 متر، دو طبقه استخر، سینما، تنیس، جاده تندرستی و غیره».

‎بنابراین، قیمت این واحدها با واحدهای مشابه در همان منطقه یا حتی دیوار به دیوار بسیار متفاوت است و گاهی به بیش از دو میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد.

‎اطلاع زیادی از نرخ برج باغ‌های مشهور تهران به دلیل معاملات مخفی که انجام می‌شود، در دست نیست اما گاهی نرخ این آپارتمان‌ها به بیش از 20 میلیون تومان در هر متر مربع می‌رسد که اغلب هم متراژهای بالای 500 متر دارند.

‎قیمت پنت هاوس‌ها در تهران

‎به گفته یکی از مشاوران املاک، یک پنت هاوس 800 متری در منطقه فرمانیه با نرخ 20 میلیون تومان در هر متر مربع با رقم نهایی 16 میلیارد تومان به فروش رسید.

‎این مشاور املاک افزود: تعداد زیادی از این نوع آپارتمان‌ها در شمال تهران ساخته شده است که با رقم‌هایی بسیار بالا خرید و فروش می‌شود اما گاهی مشاوران املاک هم از نرخ نهایی مطلع نیستند.

‎پنت هاوسی 780 متری با 400 متر در خیابان فرشته باغ فردوس متری 10 میلیون و 500 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است و زعفرانیه واحدی 325 متری هر متر مربع 11 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

‎همچنین در سعادت‌آباد بلوار 24 متری واحدی 260 متری با 4 خواب و دو پارکینگ متری 14 میلیون تومان فروخته می‌شود و در فرشته واحدی 264 متری با 4 خواب، متری 11 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

‎آپارتمانی 275 متری با 3 خواب و دو پارکینگ در فرشته متری 15.5 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است و آپارتمانی دیگر در خیابان فرشته با متراژ 240 متر مربع متری 10 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می‌رسد.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10088562

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاخبار‎آپارتمان 16 میلیارد تومانی در تهران

آرشیو

بازگشت به بالا