‎قرارداد ۴۰۰ میلیارد ینی ‌مرتضوی با زنجانی!

چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۳-2014-09-03-IranSOS- رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، با اشاره به قرارداد 400 میلیارد ینی ‌مرتضوی با بابک زنجانی در زمان ریاستش گفت: در صورتی که وی در دادگاه بار دیگر معامله با زنجانی را کتمان کند، ما سند‌های مرتبط را منتشر می‌کنیم. به گزارش ایسنا، سیدحسین دهدشتی در گفت‌وگو با «خانه ملت»، با اشاره به بررسی تخلفات سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تأمین اجتماعی در دادگاه انقلاب اسلامی، گفت: یکی از موارد اتهامی مرتضوی در این دادگاه، پرونده ارتباط وی با بابک زنجانی و انجام معامله در قالب شرکت شستا بوده است.

وی ادامه داد: مرتضوی در دادگاه اخیرش ادعا کرده که او حتی یک ریال با زنجانی معامله نکرده است اما بر اساس اطلاعات واصله، وی ۱۳۸ شرکت و کارخانجات مرتبط با شستا را به زنجانی واگذار کرده است.
‎وی افزود: بر اساس گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، مرتضوی در قرارداد واگذاری چندین شرکت شستا، برای تضمین قرارداد حدود پنج چک به مبلغ چهارصد میلیارد ین ژاپن را به زنجانی تحویل داده است و بر اساس اطلاعات واصله هنوز این چک‌ها در اختیار زنجانی است.
‎رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: در صورتی که مرتضوی بار دیگر ادعای قبلی خود را مطرح و موضوع انجام معامله با بابک زنجانی را کتمان کند، ما حاضر هستیم که شماره و تاریخ صدور چک‌ها و مکاتبات وی با زنجانی درباره این موارد را اعلام کنیم.
‎دهدشتی گفت: بر اساس قانون، مرتضوی هیچ اختیاری برای انجام معامله با افراد دیگر به‌ویژه بابک زنجانی نداشته زیرا این اقدام بدون مصوبه سازمان بوده که این خود یک تخلف بزرگ وی در دوران ریاست سازمان تأمین اجتماعی است. از طرف دیگر ارائه چک به زنجانی برای تضمین قرارداد از طریق سازمان هم از تخلفات مرتضوی است.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10064156

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاخبار‎قرارداد ۴۰۰ میلیارد ینی ‌مرتضوی با زنجانی!

آرشیو

بازگشت به بالا