یک زندانی در زندان اردکان اعدام شد

یکشنبه ۱۳ آبان٬ ۱۳۹۷-2018-11-04-IranSOS- یک زندانی متهم به قتل محبوس در زندان اردکان استان یزد صبح روز شنبه ۱۲ آبان‌ماه اعدام شد. وی روز پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بود. به گزارش هرانا٬ صبح روز شنبه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حکم اعدام یک زندانی محبوس در زندان اردکان استان یزد اجرا شد. هویت این زندانی سمیع محترمی، ۴۳ ساله، فرزند داور و مجرد توسط هرانا احراز شده است.

 یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “خانواده مقتول حاضر شده بودند در صورت دریافت دیه رضایت بدهند ولی به دلیل ناتوانی آقای محترمی در تامین وجه دیه، روز پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه وی را جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل کردند و صبح روز شنبه ۱۲ آبان‌ماه این حکم اجرا شد”.

سمیع محترمی در سال ۹۴ به اتهام قتل در زمان سرقت یک خودرو بازداشت و تاکنون در زندان اردکان محبوس بود. وی پیش از این نیز به دلیل اتهامات مربوط به مواد مخدر به مدت ۵ سال در این زندان نگهداری شده است.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

اردکان شهری است در بخش مرکزی شهرستان اردکان و در استان یزد واقع شده است.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10442078

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدامیک زندانی در زندان اردکان اعدام شد

بازگشت به بالا