رهایی 7 محکوم به اعدام از طناب دار در یزد

پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۶-2017-09-28-IranSOS- معاون قضائی رئیس دادگستری استان یزد با بیان اینکه زمینه آزادی 350 زندانی یزد با وساطت شوراهای حل اختلاف فراهم شد، از رهایی 7 محکوم به اعدام از طناب دار در این استان خبر داد.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، محمدرضا حداد در دیدار اعضای شوراهای حل اختلاف استان یزد با امام جمعه یزد اظهار داشت "از اول امسال تا پایان شهریور، بیش از 11 هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده و همچنین بررسی 12 هزار پرونده هم در این مدت به پایان رسیده و این پروندهها لغو شده اند ".

وی خاطرنشان کرد "در حال حاضر 100 شعبه حل اختلاف در استان یزد فعالیت دارند که در این تعداد شوراهای حل اختلاف، 600 نفر با تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و در سطوح مختلف علمی فعالیت دارند".

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان یزد افزود "شوراهای حل اختلاف استان در بسیاری از پروندهها اقدام به وساطت برای گرفتن رضایت از شکات میکند که تاکنون با وساطت انجام شده، 350 زندانی از زندانهای استان یزد آزاد شدهاند".

حداد با بیان اینکه هفت نفر از این زندانیان محکوم به قصاص نفس بودند افزود "پس از وساطتهای لازم و صحبت با شاکیان و اولیای دم، رضایت این تعداد از زندانیان محکوم به قصاص نفس گرفته شد و آنها از این مجازات رهایی یافتند".

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10448544

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدامرهایی 7 محکوم به اعدام از طناب دار در یزد

بازگشت به بالا