نجات دو زندانی از اعدام طی سال جاری در رامیان

سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶-2017-04-18-IranSOS- ابراهیم نیا روشن دادستان رامیان گفت که دومین محکوم به قصاص در سال ۹۶ با رضایت اولیای دم بخشیده شد، این فرد ۶ سال پیش در جریان مشاجره خانوادگی نتوانست خشم خود را کنترل کند و پدرش را با ضربات چاقو کشت.

به گزارش هرانا به نقل از میزان، ابراهیم نیا روشن دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رامیان از توابع استان گلستان، از بخشش سومین محکوم به قصاص در سال ۹۶ با رضایت اولیای دم خبرداد و گفت: “این فرد ۶ سال پیش در جریان مشاجره خانوادگی نتوانست خشم خود را کنترل کند و پدرش را با ضربات چاقو کشت”.

وی افزود: “پس از بررسی پرونده و به درخواست اولیای دم حکم قصاص این فرد صادر شد و پس از تایید حکم در دیوان عالی کشور، مقدمات اجرای حکم فراهم شده بود که  با پا درمیانی دادستانی و یکی از خیران گنبدی، خواهران و برادران این فرد که اولیای دم محسوب می‌شدند از اجرای حکم قصاص منصرف شدند و او را بخشیدند”.

ابراهیم نیا روشن با بیان این که این فرد، دومین محکوم به قصاص است که از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان رامیان، اولیای دم با بخشش خود زندگی دوباره به او بخشیدند.

به گفته وی،  پرونده نخست نیز که هفته گذشته با رضایت اولیای دم ختم به خیر شد، قتل حین مشاجره خانوادگی بود.

ابراهیم نیا روشن گفت: “امیدواریم با بالا رفتن آستانه تحمل افراد و فراگیری مهارت‌های کنترل خشم، شاهد قتل های خانوادگی در استان نباشیم”. 

سال گذشته نیز با گذشت خانواده های شاکیان و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف استان گلستان۱۳۲ زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند و ۷ زندانی محکوم قصاص نیز از طناب دار رهایی یافتند.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10422488

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدامنجات دو زندانی از اعدام طی سال جاری در رامیان

بازگشت به بالا