رضایت و نجات یک کودک مجرم از اعدام

 

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵-2016-10-18-IranSOS- کودک مجرمی که متهم بود ۷ سال پیش در ۱۶ سالگی فردی را به قتل رسانده، با پرداخت دیه و جلب رضایت اولیای دم از اعدام نجات یافت. به گزارش هرانا به نقل از رکنا،میلاد دهم اسفند ۸۸ وقتی که ۱۶سال داشت به همراه دو دوستش و در جریان یک کیف قاپی در خیابان مجیدیه دست به جنایت زد و قاسم ۴۵ساله را که مقاومت کرده بود با ضربه چاقو کشت. این پسر که به قصاص محکوم شده بود پس از ۷ سال توانست رضایت اولیای دم را جلب کند و صبح دوشنبه- ۲۶ مهرماه- از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در این جلسه که به ریاست قاضی زالی و با حضور دو قاضی مستشار تشکیل شد میلاد پشت تریبون دفاع ایستاد و گفت: “من و دوستانم نوجوان بودیم. با هم مشروب خوردیم و برای کیف قاپی باهم سوار موتور شدیم اما چون صاحب کیف مقاومت کرد من از ترسم چاقو کشیدم”.

من ۲۵ لوح تقدیر نیز دریافت کرده ام و آموزه های قرآن زندگی ام را تغییر داده است. در این سالها که در زندان بودم مادرم به بیماری سرطان مبتلا شد و حالا دوره شیمی درمانی را می گذراند. او خانه مان را فروخت تا توانست با پرداخت ۵۰۰ میلیون تومان رضایت اولیای دم را جلب کند.

حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم به حرمت ماه محرم و به خاطر مادرم که دوران سخت بیماری را سپری می کند مرا آزاد کنند.

بنا به این گزارش، در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شورشد وحکم به آزادی میلاد صادر کرد.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10422872

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدامرضایت و نجات یک کودک مجرم از اعدام

بازگشت به بالا