‎رهایی دختر جوان از طناب دار با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

‎چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴-2015-11-11-IranSOS- معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران از آزادی یکی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت خبر داد و گفت که این مددجوی محکوم به قصاص که از یازده سالگی در کانون اصلاح و تربیت بسر می‌برد با تلاش دادستانی تهران و اعمال قانون ۹۱ مجازات اسلامی، آزاد شد و از طناب دار رهایی یافت.

به گزارش هرانا به نقل از میزان، خاکی معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران، از آزادی یکی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت خبر داد و اظهار کرد: “این دختر جوان محکوم به قصاص بود و از یازده سالگی در کانون اصلاح و تربیت بسر می‌برد”.
‎وی ادامه داد: “دادستانی تهران برای این مددجو در دادگاه کیفری یک درخواست اعمال ماده ۹۱ کرده بود که دادگاه این درخواست را رد کرد؛ اما با پیگیری‌های دادستانی تهران و معاون امور زنان و کودکان دیوان عالی کشور اعتراض را پذیرفت و پرونده وی به شعبه هم عرض ارجاع داده شد”.
‎معاون امور زنان و کودکان دادستان تهران خاطرنشان کرد: “این مددجو پس از هفت سال از زندان آزاد شد و از طناب دار رهایی یافت”.
‎بر اساس ماده ۹۱ قانون جدید مجازات اسلامی در جرایم موجب حد یا قصاص هرگاه افراد بالغ کمتر از هجده سال ماهیت جرم انجام‌شده یا حرمت آن را درک نکنند و یا در رشد و کمال عقل آنان شبهه وجود داشته‌ باشد، حسب مورد با توجه به سن آنها به مجازات‌های پیش‌بینی‌شده محکوم می‌شود.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10422507

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدام‎رهایی دختر جوان از طناب دار با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

بازگشت به بالا