‎اعدام ۱۱ زندانی در زندان قزل‌حصار

‎شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ -IranSOS- آخرین روز فروردین ماه سال جاری ۱۱ زندانی با اتهام مواد مخدر در زندان قزل‌حصار کرج اعدام شدند و ۱۱ زندانی دیگر نیز در روزهای پیش رو اعدام می‌شوند. به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یک‌شنبه ۳۱ فروردین ماه سال جاری ۱۱ زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر از واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج در این زندان از طریق چوبه دار اعدام شدند. این درحالی است که رسانه‌های رسمی ایران و تارنمای قوه قضائیه کرج در این مورد سکوت کامل اختیار کردند.

گفتنی است، یکی از این زندانیان بنام رسول طالبی که قبل از اعدام تقاضای ملاقات با همسر بیمار خود را داشته و با مخالفت مسئولین روبرو می‌شود پیش از اجرای حکم مقاومت کرده و بشدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.
‎همچنین روز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴ زندانی از واحد ۲ زندان قزل‌حصار کرج به سلول انفرادی منتقل شدند تا حکم اعدام در مورد ۱۱ تن از ایشان به مورد اجرا در آید.
‎فخر الدین بشارتی و علی قبادی نام دوتن از زندانیانی است که جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.
‎یکی از زندانیان زندان قزل‌حصار در این‌خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «زندان قزل‌حصار فقط ۱۱ جایگاه برای اعدام با طناب دار دارد ولی مسئولین همیشه چند نفر را اضافه به انفرادی می‌برند و پس از اعدام ۱۱ نفر ایشان را مجددا به بند برمیگردانند.»

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10165176

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدام‎اعدام ۱۱ زندانی در زندان قزل‌حصار

بازگشت به بالا