‎رهایی زندانی محکوم به قصاص از طناب دار

‎شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ -IranSOS- فرد محکوم به قصاص نفس در روز اجرای حکم با تلاش مؤثر تیم مددکاری زندان مرکزی مشهد که منجر به کسب رضایت اولیای دم شد، از مرگ نجات یافت. به گزارش فارس از مشهد به نقل از زندان مرکزی مشهد، خانواده مقتولی که پس از گذشت چند سال انتظارشان به سرآمده بود و به قصد اجرای قصاص نفس قاتل پدرشان در محل اجرای حکم حضور یافته بودند با دیدن قاتل که آماده اجرای حکم بود، گویی تمام دردهای سال‌های بی‌پدری و لحظه لحظه فراق برایشان تکرار می‌شد و اصرار بر اجرای حکم داشتند و التماس‌های قاتل که مرگ را با تمام وجود خود لمس می‌کرد، ذره‌ای آنها را از تصمیم خود باز نمی‌داشت.

مدیر زندان مرکزی مشهد گفت: تیمی از مددکاران و نماینده اجرای احکام دادسرا حاضر در محل اجرا در راستای رسالت سازمانی خود سعی در کسب رضایت خانواده مقتول داشتند و تمام تلاش خود را معطوف این امر کردند، اما اولیای دم همچنان اصرار بر اجرای حکم داشتند.
‎به گفته هوشنگ شریف‌نژاد، نهایتاً قاضی دستور اجرا را صادر کرد و قاتل به پای چوبه دار هدایت شد و همچنان با صدایی که رو به افول می‌رفت، آخرین التماس‌هایش را به زبان می‌آورد اما طناب دار به گردن وی آویخته شد و ناامیدی در چشمانش موج می‌زد.
‎شریف‌نژاد تصریح کرد: در لحظه‌ای که تنها با یک اشاره مرگ به سراغ او می‌آمد، تلاش تیم باتجربه مددکاری به نتیجه رسید و اولیای دم به بخشش رضایت داده و عمری دوباره به قاتل بخشیدند که یک قدم بیشتر تا مرگ فاصله نداشت.

مطالب مرتبط

تعداد بازدید مطالب
10088285

مسیر یاب

محل قرارگیری: صفحه اصلیاعدام‎رهایی زندانی محکوم به قصاص از طناب دار

بازگشت به بالا