دست کم یک زندانی در رشت اعدام شد

دوشنبه ۱۹ تیرماه IranSOS-2017-07-10-۱۳۹۶- یک زندانی ۳۲ ساله به اتهام تولید مواد مخدر صنعتی سحرگاه ۱۷ تیرماه در زندان لاکان رشت اعدام شد. این زندانی بدون کشف مواد و صرفا بر اساس کشف ادواتی که پلیس معتقد بود در تولید مواد مخدر کاربرد دارد به اعدام محکوم شده بود. به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه مورخ ۱۷ تیرماه یک زندانی ۳۲ ساله به نام حسین حسینی فرزند ناصر در زندان مرکزی رشت اعدام شد.

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اراک

یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶-2017-07-09-IranSOS- یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی اراک اعدام شد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، یک‌شنبه ۱۸ تیر ماه ۱۳۹۶، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی اراک به اجرا درآمد.

سرنوشت طرح حذف اعدام چه شد؟

یکشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶2017-07-09--IranSOS- کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در سال گذشته به صورت جدی به دنبال ارائه طرح حذف مجازات اعدام با قید فوریت در مجلس بود. با این حال این طرح چندین بار میان کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس و صحن علنی پاس داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، «داتیکان» در ادامه نوشت: برای نخستین بار، آبان‌ماه سال 95 این طرح در صحن علنی مطرح شد ولی بدون نتیجه به کمیسیون بازگشت. به نظر می‌رسد برخی نهادها از جمله قوه قضائیه یا وزارت کشور و نیروی انتظامی ان‌قلت‌هایی درباره این طرح دارند.

اعدام دو زندانی در زندان مرکزی ارومیه

سه شنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۶-2017-07-04-IranSOS- سحرگاه امروز، دو زندانی با اتهام ارتکاب قتل در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند. در حال حاضر حداقل ۱۱ زندانی دیگر نیز در زندان رجایی شهر کرج در انتظار اجرای حکم اعدام در سلولهای انفرادی به سر می برند.

اجرای یک حکم اعدام در زندان مرکزی کرمان

سه شنبه ۱۳ تیرماه ۱۳۹۶-2017-07-04-IranSOS- معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از اجرای حکم قصاص (اعدام) یک زندانی ۲۴ ساله در زندان مرکزی کرمان خبر داد. همزمان سه زندانی در اصفهان و یک زندانی در زاهدان اعدام شدند. به گزارش هرانا به نقل از خراسان، امینه سالاری با اشاره به اجرای حکم قصاص محکوم علیه به هویت م -ق صبح روز گذشته در زندان مرکزی کرمان گفت: وقوع قتل در سال۹۲ در شهرستان بم در پی درگیری لفظی بین قاتل و مقتول و رد وبدل شدن چند توهین رخ داده بود.

مطالب بیشتر ...

صفحه 1 از 104

مطالب مرتبط

بازدیدهای محتوا
5360502

مسیر یاب

موقعیت شما: صفحه نخستاعدام
بازگشت به بالا